+ Köprübaşı Forum » BİLİM VE TEKNOLOJİ » ELEKTRONİK (Sorumlular: Osman Ayar, muhammet.turhan)
Sayfa: [1]
Konu: Teknoloji neleri götürdü  (Okunma Sayısı 8779 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 26 Eylül 2011, 11:45 »
iismail
İsmail ÖZTÜRK
» Haber sorumlusu
» Star Üye
*****


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1.390

WWW
Teknoloji neleri götürdü

Teknoloji ile tanışmamız çok da eski değil. Ama fazlasıyla ilgimizi çektiği bir gerçek. Artık teknoloji olmazsa hayatımız durma noktasına gelir.
Teknolojinin böyle hızlı ilerlediği bir dönemde bazı teknolojik gelişmeler de bir bir unutuluyor.

Mesela Müzik ile ilgilenenler hatırlayacaktır. Önceleri plaklar vardı, sonra kaset sonra CD sonra MP3 ve klipler oradan da cep telefonumuza aktarıldılar.

Mesela Fotoğraf makineleri önceleri film alınırdı. Sonra dijital makineler çıktı film demode oldu. Ardından amatör fotoğraf makineleri de demode olmaya başladı. Nasıl mı? Amatör fotoğraf makinelerinden daha güzel fotoğraf çeken cep telefonları çıktı.

Mesela Kameralar; Önceleri VHS kasetler vardı, sonra DV kasetler sonra DVDler sonra HDD kayıt yapan kameralar çıktı. Ama şimdi bunun işini de cep telefonları rahatlıkla görüyor.

Hatırlayacaksınız önceleri veri depolamak için disketler vardı. 1.44 MB veri alırlardı. şimdi bize bu rakam çok komik geliyor. daha 10 sene önce bunu kullanıyorduk. Sonraları CD kullanmaya başladık, sonra DVD ler kullanmaya başladık. veri depolama alanları genişledi. artık MB değil GB değil TB alanları kullanmaya başladık.

teknolojiye adım uydurmak zor...
Bağlı

Deme "Benim büyük bir derdim var"
De ki" Ey dert Benim Büyük Allah'ım var!"
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2011, 16:21 »
Lady İstanbul
» Star Üye
******


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3.069

Ynt: Teknoloji neleri götürdü

Bize çok faydası olan teknoloji, gerçekten de diğer taraftan çok şeyleri götürüyor. Benim de kafama takılan önemli bir konu: "Gelişen teknoloji, daha önce kullandığımız aletleri kullanılmaz duruma düşürüyor. Örneğin eski bilisayarlar, monitörler, cep telefonları vb. Bu kullanılmaz hale gelen aletleri geri dönüşüme de göndermiyoruz. Ne olacak bunca atık teknolojik alet?Ney Geri dönüşüme gönderilmezlerse bize ve çevreye zararı ne olacak???
Bağlı

Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştüğün zaman o kadar az incinirsin. TİBET atasözü.
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2013, 02:04 »
Turgut Yazıcı
» Azimli Üye
**


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 91

WWW
Ynt: Teknoloji neleri götürdü

Araştırma yapıldığında bir çok eski teknolojik alet farklı biçim ve alanlarda değerlendirilebiliyor. Bunun için biraz el becerisi biraz araştırma ve biraz vakit yeterli.
Bağlı
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: