+ Köprübaşı Forum » BİLİM VE TEKNOLOJİ » CEP TELEFONU (Kategori Sorumlusu: sancaktelekom)
Sayfa: [1]
Konu: +35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !  (Okunma Sayısı 2972 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 30 Mart 2011, 01:21 »
sancaktelekom
» Organizatör
» Yeni Üye
*****


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 20

www.teknosancak.com

WWW
+35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !

+35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !

--------------------------------------------------------------------------------

 

BU NUMARAYA DİKKAT
 +35989 ile başlayan numaraları kesinlikle geri aramayın !
Son günlerde cep telefonu kullanıcılarına bilmedikleri bir yurt dışı numarasından gelen çağrı, cep kullanıcılarının keyfini kaçırıyor. Yurt dışından gelen bu çağrıya cevap verenler ise ilginç bir durumla karşılaşıyor.


BENİ KURTARIN TEZGAHI

+35989 ile başlayan bu numaraları geri arayan cep telefonu abonelerinin karşısına, kendisini Bulgaristan�da yaşayan Türk kızı olarak tanıtan birisi çıkıyor. Eniştesinin kendisini taciz ettiğini öne süren genç kadın, kendisini arayan kişiyi bir yerden tanıdığını iddia ediyor. Ancak işin gerçeği, Bulgaristan�da faaliyet gösteren bir �**** hattı�nın personeli olan bu genç kadın, arayankişileri ne kadar fazla konuşturursa o kadar fazla fatura geliyor.

Genellikle eski numaraları ve 532 ile başlayan hatları arayan bu kişilerin numaralarını geri aradığınız zaman, faturanız 900′lü hatlar olarak bilinen özel hatların tarifesi ile ücretlendiriliyor. Daha önce de benzer olaylar yaşanmasına rağmen, dolandırıcılar bu yönteme yeniden başvurarak cep kullanıcılarını tuzağa düşürmek için yeni senaryolara başvuruyorlar.

SAKIN GERİ ARAMAYIN

Bu tuzağa düşmemek için, +35989 ile başlayan tanımadığınız bir numaradan size cevapsız çağrı gelirse sakın geri aramayın. İyi niyetle bir genç kıza yardımcı olmaya çalışırken altından kalkamayacağınız bir fatura ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bağlı

Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: