+ Köprübaşı Forum » KÜLTÜR VE SANAT » EDEBİYAT » Edebiyat Haberleri
Sayfa: [1]
Konu: Paris Kitap Fuarı'na az kaldı  (Okunma Sayısı 2530 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 09 Mart 2010, 09:46 »
elmassancak
» Çalışkan Üye
***

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 158

Paris Kitap Fuarı'na az kaldı

           Avrupa'nın en önemli kültürel etkinliklerinden biri kabul edilen Paris Kitap Fuarı 26 Martta başlıyor.Fransa'dan ve ülke dışından çok sayıda yazar okurlarıyla buluşacak. çeşitli konularda açık oturum,konferans ve paneller düzenlenecek.
            Yayıncılar,edebiyat çevreleri,eğitimciler,yazar ve okurlar açısından büyük önem taşıyan bu fuar,Türkiye'nin içinde bir süre daha sızı olarak kalacak gibi.Türkiye bu fuara geçen yıl onur konuğu olarak katılmıştı,aynı daveti yine almak için girişimlerde bulundu. herşey olumlu giderken Fransa Ulusal Yayıncılar Sendikası bir anda fikir değiştirdi ve Türkiye'nin onur konuğu olma isteğini reddetti.gerekçe ise oldukça komikti,2010 yılının Paris Kitap Fuarı'nın 30.kuruluş yıldönümü olması ve bu nedenle,2010'a özel olmak kaydıyla onur konuğu uygulamasının kaldırılmasıydı.
            Bu gerekçe sizleri ne kadar tatmin eder bilemem ama bildiğim birşey varki gerekçe sadece görüntüden ibaretti,arka plandaki siyasi olumsuzluklar edebiyata da karıştırılmıştır ve bu çok üzücü bir durumdur.
Bağlı
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: