+ Köprübaşı Forum » FORUM KURALARI,UYARILAR ,İSTEKLER » FORUM KURALLARI
Sayfa: [1]
Konu: KURALLAR  (Okunma Sayısı 28750 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 27 Kasım 2008, 09:16 »
YAZICI
» Uzman Üye
*****


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 549

WWW
KURALLAR

" Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada gereksiz mesajlar göndermek; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı iletiler yazmak ve bu doğrultuda materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

" Üye olurken ahlaksız isim seçmek, profiline yada imzasında müstehcen, politik,örgüt veya bir partinin simgesi, resmi veya yazısı kesinlikle kullanılamaz.İmzalara forum düzenini bozacak
şekilde olamaz.

" Forumumuz kardeşlik,dostluk ve paylaşım formudur.Forumumuzda her türlü siyasi tartışmaya sebep olacak yazıların yazılması yasaktır. Ayni şekilde, başka bir üyemizi yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Foruma ">" gibi kötü görünümlü veya küfür niteliğinde karakter içeren mesajlar göndermek yasaktır.Sitede nazik Bir dil kullanınız ve yeni forum üyelerine yardımcı olunuz.. Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, Kişi haklarına saygısız içeriğe sahip mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

" Bir kişinin mahremiyetine varan, uygunsuz, cinsel içerikli, hakarete varan, nefret dolu, iftira niteliğinde veya tehdit ve korkutmak amaçlı içeren mesaj yazmak yasaktır. Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara rahatsız edici ve tehditkar mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır. Sitedeki üyelikleri tehlikeye sokacak mesajlar göndermeyiniz.

" Forum orta...a kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Site içerisinde kavga şeklinde tartışmak veya konular açmak ve konulara gerginlik yaratacak olumsuz yanıtlar vermek yasaktır.

" Yazılan her türlü mesajdan yazan kişi sorumludur. Üyeler tarafından yazılacak yasal olmayan bilgiler veya paylaşımlardan site yöneticileri hiç bir sorumluluk üstlenmez. Site içerisinde yasa dışı mp3 ve film vb. paylaşımı yasaktır.

" Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Bu konuları yönetici ve editörler kilitleme, silme veya ilgili kategoriye yönlendirme yetkisine sahiptir.

" Satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız, başka sitelerin reklamı olan içerikler yollamanız ve bunlar dışındaki tüm ticarî kaygı güden mesajlar yasaktır.

" Foruma bu son mesajım, bir daha bu foruma girmeyeceğim gibi mesajlar yazmak yasaktır. Herkesin kendi iradesi vardır ve buraya girmek yada girmemek kendi tercihinizdir. Üyeler istedikleri zaman üyelikten çıkabilirler. Çıkma işleminin başvurusu yöneticilere yazılı özel mesaj ile gerçekleşir. Başvuruyu teyit eden yönetici üyeyi ""İptal"" statüsüne alır. Bu statüden sonra üyelikten çıkan üye hesabına hiçbir şekilde giremez. Hesabına ait özellikler kendisinin girmiş olduğu son şekilde aynen muhafaza edilir. Ancak yönetim ileride çıkabilecek durumlara göre üyenin özelliklerini değiştirme hakkını saklı tutar. Üyeliğin iptali üzerine dahi üyenin göndermiş olduğu içerikler tarafından yayınlanmaya devam edilir

" Forumda yazılacak konular konu başlığı altına yazılmalıdır. Forumda yazılacak konuları konu başlığı altına yazınız. Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanarak mesajlar yazmamaya gayret ediniz. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırma anla...a geleceği için kullanmamaya özen gösteriniz.Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dahilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir. Bunun yanında boş, anlamsız ve kısa mesajlar da yazılması yasaktır.

" Kullanıcı bilgileriniz arasına yazacağınız e-posta adresiniz aynı zamanda "e-mail listemize" eklenir. Bu mail adreslerine yöneticiler ve üyeler mail göndermekte özgürdür. E-mail alımını istediğiniz zaman profilinizdeki ayarlardan kapatabilirsiniz.

" Yöneticiler her yazılan mesajı veya eklenen resmi ,kişi profillerini görmeyebilir.Yöneticilerden önce uygunsuz yazı veya resimle karşılaştığınız zaman lütfen bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

" Site ve forum yöneticileri yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Forumda uzun süre cevap almamış konular otomatikman silinir.

" Forum kurallarına uymayan mesajlar ayırım gözetilmeksizin silinir. Forumu kullanırken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışınız, aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinecektir. Forum kurallarına uymamakta ısrar eden üyelerin üyelikleri iptal edilir. IP numaraları yasaklanır. Gerekli yasal işlemler başlatılır.

" Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi hakkı site
yöneticilerinde saklıdır. Kurallar her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O zaman öyle bir yoktu diye itiraz edilemez. Bu yüzden her fırsatta okunması gerekmektedir.

" Foruma üye olan her üye ,üyelik kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından,sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi beyanat kabul edilmez.
Bağlı

Büyük insanlar fikirleri konuşur. Orta insanlar olayları, küçük insanlarda kişileri konuşur.
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: