+ Köprübaşı Forum » HABERLER » GÜNCEL HABERLER VE KONULAR (Sorumlular: Ekrem UZUN, Mustafa AYAR)
Sayfa: [1]
Konu: Fenerbahçe ve Beşiktaş'a UEFA şoku  (Okunma Sayısı 3889 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 10 Haziran 2013, 16:29 »
Haşim-İmamoğlu
» Site Organizatörü
» Star Üye
*****


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 8.282

WWW
Fenerbahçe ve Beşiktaş'a UEFA şoku3 Temmuz süreci yeniden mi canlanıyor? UEFA'nın şike dosyasını yeniden gündeme alarak Fenerbahçe ile Beşiktaş'ı Disiplin Kurulu'na sevk ettiği resmen açıklandı.
 
Şike soruşturması yeni bir boyut kazanıyor. UEFA Disiplin Kurulu müfettişleri zaten uzun süredir gündemlerinde olan raporu tamamlayarak UEFA Disiplin Kurulu'na gönderdi.

Beşiktaş Kulübü ve iki kulüp yetkilisi hakkında soruşturma açan UEFA, 2011 Türkiye Kupası'nda şike yapıldığı iddiası ile siyah beyazlı kulübü Disiplin Kurulu'na sevkettiğini duyurdu. Beşiktaş'ın dosyası 21 Haziran'da görülecek.

UEFA, Fenerbahçe Kulübü ve 5 yöneticisi hakkında da soruşturma açıldığını duyurdu. Sarı lacivertli ekibin genel olarak şike suçundan yargılanacağı görüşme, 22 Haziran'da yapılacak.

Disiplin Kurulu İsviçre'nin Nyon kentinde basına kapalı olan toplanacak ve 24 Haziran'dan itibaren konu hakkında karar verilecek. 

Fenerbahçe'nin KAP'a bildirdiği yazı şöyle:

1) Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimiz Sayın Alaeddin Yıldırım, Sayın Mehmet Şekip Mosturoğlu, Sayın İlhan Yüksel Ekşioğlu(Kulüp YK Üyesi) ve Sayın Cemil Turhan'ın disiplin ihlali işledikleri (Disiplin Düzenlemesi Madde 5) iddia edilmekte,
2) Anılan yöneticilerimiz için futbol faaliyetleri konusunda hak mahumiyeti talep edilmekte,
3) Kulübümüzün doğrudan veya dolaylı olarak maç sonucuna etki edecek eylemde bulunduğu iddia edilmekte,
4) Anılan sebeplerle Kulübümüzün gelecek 2 sezon UEFA müsabakalarından men edilmesi talep edilmektedir.

''Aynı yazıda konuya ilişkin savunmamızın 20.06.2013 tarihine kadar sunulması istenerek, UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulu'nun 22.06.2013 tarihli toplantısında konuyu değerlendireceği ifade edilmektedir.
UEFA Müfettişinin söz konusu iddia ve taleplerine karşılık Kulübümüzce ek belge ve ek süre talebinde bulunulmakta olup ayrıca UEFA Disiplin ve Kontrol Kurulunda duruşma talep edilmektedir."

http://spor.internethaber.com/spor/super-lig/fenerbahce-ve-besiktasa-buyuk-sok-163902.html
Bağlı

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: