+ Köprübaşı Forum » KÜLTÜR VE SANAT » KİTAP (Kategori Sorumlusu: hamhum şurulup)
Sayfa: [1]
Konu: Boris'in Sırrı  (Okunma Sayısı 3201 defa) Seçenekler Arama
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 19 Şubat 2012, 12:22 »
abanoz
» Ziyaretçi
Boris'in Sırrı

Boris'in Sırrı
Yayın Evi   : Yediveren Yayınları
Yazar   : Bilal Civelek
                                                                      
"Boris'ın Sırrı adlı kitap, Makedonyalı bir öğretmenin anılarının yer aldığı notlardan oluşmaktadır. Bu notlar eski bir kitapçının tezgahında tesadüfen bulunup romanlaştırılmıştır.

Almanya'nın Stuttgart şehrinin eski kitaplar satan kitapçısında başlar her şey. Makedonyalı yaşlı bir adam el yazısı anılarını ona uzattığında dudak bükerek inceler. Ancak bu sayfaların, kariyerinin en güzel romanlarından birinin konusu olacağından habersizdir. Makedonca yazılmış notlar okunup çevirisi yapıldıkça unutulmuş bir Sır roman oluverir.

Dikkat edin! Boris'in Sırrı'nı okurken;
Nasıl olur da bir sır insanın hayatını aynı anda hem çok olumsuz hem de çok olumlu etkileyebilir? Hayretler içerisinde göreceksiniz.
Bu sır içinde Makedonyalı Türklerin hazin öyküsünü öğreneceksiniz.
Osmanlı İmparatorluğunun geri çekilirken geride bıraktığı kökler, zihinlerinizde tazelenecek. Balkanlarda yaşanan zulümlerde; hayatını kaybeden minicik bebeklerden yaşlılara ve kadınlara çekilen çileleri saklı bulacaksınız.

Boris, bilmeyerek Sırrını saklamak istedi ancak başaramadı. Bununla birlikte sırrının bir tarihi, bir devrin zülmetini ortaya çıkarması bakımından büyük bir hizmet sunduğunu unutmamak lazım!
"Derdo ve Dokunmayın Portakalime adlı romanların yazarı Bilal Civelek uzun yıllar adından söz ettirecek bir esere imza atıyor. Ve diyor ki:

"Kitabı okuduktan sonra Ona artık BORİS diyemeyeceksiniz."
Bağlı
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2012, 20:17 »
Lady İstanbul
» Star Üye
******


Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3.069

Ynt: Boris'in Sırrı

Kitap okumaya değer görünüyor. Balkanlarda yaşanan dramdan zaten çok etkileniyorum ve nerede insanlık diyorum. İnsan haklarının güya temsilcisi görünen Avrupa !!!! İşine geldiği gibi hakları kullanan Avrupa !!!! 
Bağlı

Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştüğün zaman o kadar az incinirsin. TİBET atasözü.
Sayfa: [1]
 
Gitmek istediğiniz yer: