Düğün Haberleri
Vefat Haberleri
Spor Haberleri
Etkinlik Haberleri
Doğum Haberleri
Son Haberler
Anasayfa
Haberler
Forum
Fotoğraflar
Sohbet
Oyun
Galeriden
bizler_11bizler_2Çiçekbizler_7Yavru PuhuAnılar
 
Mustafa Onay Belediye Başkan Adayı
Köprübaşı Belediye Başkanlığı makamı için hemşerimiz Beşköy Büyükdoğanlı Mahallesi'nden Sayın Mustafa Onay da adaylığını açıkladı. AKP'den Köprübaşı Belediye Başkanı Aday Adayı olan Sayın Mustafa Onay'a çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz. Sayın Onay'ın adaylığını açıkladığı o yazıyı paylaşıyoruz:

Beşköy / Köprübaşı'nda esnaf olan Hacı Yusuf Onay'ın 3. oğlu olarak 1963 yılında Büyükdoğanlı köyünde dünyaya geldim. Çocukluğum buralarda geçti. İlkokulu burada okudum. Ortaokulu, Sürmene İmam-Hatip Lisesi, liseyi Trabzon İmam-Hatip Lisesi'nde okuduktan sonra 1985'li yıllarda yüreğimi buralarda bırakarak K.d.z Ereğli'ye göç etmek zorunda kaldım. Ereğli Demir Çelik A.Ş de iş hayatına başladım. bu iş yerinde 20 yıla yakın yöneticilik yaptım. Ayrıca, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptım. Doğduğum, ilk havayı soluduğum, çocukluk ve gençlik yıllarımı geçirdiğim, ilk arkadaşlıkları, ilk dostlukları oluşturduğum, bana ilkleri yaşatan bu topraklarla olan ilişkimi devam ettirmeyi borç bildim. Beşköyümüzün ve ilçemizin sorunlarını gündeme getirmek, benim gibi Türkiye'mizin pek çok yerine göç etmek zorunda kalan insanlarımızı, burada kalan insanlarımızla kaynaştırmak, iyi ve kötü günlerini paylaşmak, geleneklerimi tekrar yaşamak ve yaşatmak, özlemlerimizi gidermek, varlığımızdan Türkiye'yi ve Dünya'yı haberdar etmek için www.beskoyluyuz.biz ve www.koprubasibeskoyhaber.com haber sitelerini kurdum. Doğduğum, en güzel yıllarımı yaşadığım, zor şartları yüzünden herkes gibi göç etmek zorunda kaldığım bu topraklar için, hayatım boyunca örnek aldığım mekanları cennet olan değerli büyüklerim merhum olmuş olan Hacı Sefer SAKA hoca efendi, devlet bakanımız Adnan KAHVECİ,TBMM de her şeyimiz olan Alaattin KURT Recep YAZICIOĞLU'NU yetiştiren bu topraklar için, bu topraklarda yaşayan kardeşlerim için daha neler yapabilirim? Vefa borcumu nasıl ödeyebilirim? Sorularına cevap aradım. Bu yörenin henüz işlenmemiş, fark edilmemiş kaynaklarını değerlendirdim. Görüşlerimi dostlarımla zaman zaman paylaştım. Değerli dostlarımın ve arkadaşlarımın teveccühü , bize inanan güvenen Beşköy ve Köprübaşı halkı olarak beni Köprübaşı belediye başkanı olarak görmek istediler. Belediye başkanı adayı olmamı teklif ettiler. Bende bu sese, bu teklife kulak verdim. Yaptığımız istişareler ve görüşmeler sonucunda AKP belediye başkan aday adayınız olarak huzurunuzda bulunmaktayım. Arpalı, Güneşli, Çifteköprü, Yağmurlu köylerine Akpınar, Fidanlı, Gündoğan, Yılmazlar, Büyükdoğanlı, Küçükdoğanlı, Emirgan, Dağardı ve Konuklu mahallelerine 7 gün 24 saat hizmet götürmek için... Köprübaşımızı kalkındıracak projelerimi gerçekleştirmek, vefa borcumu büyük bir hizmet aşkıyla ödemek, değerli büyüklerimiz Hacı Sefer SAKA hoca efendi, devlet bakanımız Adnan KAHVECİ,TBMM de her şeyimiz olan Alaattin KURT ve Recep YAZICIOĞLU'NA layık olmak için adayım. İşsizlik, yaşam şartlarının zorluğu, umutsuzluk, geleceksizlik, yoksulluk sarmalının sebebi göçü tersine çevirmek için buradayım. Sizin beni bir kardeşiniz, bir evladınız olarak gördüğünüz için buradayım.

Yatırım yapan, istihdam oluşturan, üreten, kaynaklarını herkesin hizmetine sunan 7 gün 24 saat çalışan belediye başkanınız olacağım. Sizlerden aldığım güçle ve ekip ruhuyla Köprübaşımızı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirerek, yeni bir vizyon oluşturacağım. Köprübaşımızı bir cazibe merkezi haline getireceğim. Şeffaf, adil, demokrat, herkesi bağrına basan bir belediyecilik anlayışıyla hizmetkarınız olacağım. Unutmayalım ki; Biri gelir seni sen eder, biri gelir seni senden eder. Bu kutsal yolculukta beni gönülden destekleyeceğinize inanıyorum. Türkiye'nin tam demokrasi ve hukuk devleti olma yolunda zor bir virajdan geçtiğini, demokrasi ve hukuk devleti olma mücadelesinde hepimizin katkı sağlaması gerektiğini, burada olma sebeplerimden birinin de bu olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Önümüzdeki Mart seçimlerinde, Köprübaşı'nda bir değişim rüzgarı estireceğiz. Tasarladığımız projeleri inşallah adım adım gerçekleştireceğiz. Köprübaşı ve Beşköy insanının özlediği ve çoktan hakkettiği kalkınmayı, gelişmeyi, mutluluğu ve refahı birlikte elele vererek çalışarak, inanarak gerçekleştireceğiz. Köprübaşı ve beşköy insanının özlediği ve çoktan hakkettiği kalkınmayı , gelişmeyi , mutluluğu ve refahı birlikte çalışarak inanarak başaracağımıza söz veriyorum. Köprübaşımız için Beşköyümüz için, Trabzon'umuz ve Türkiye'miz için hayırlı olsun.

 
13.08.2013 Tuesday 18.54