Düğün Haberleri
Vefat Haberleri
Spor Haberleri
Etkinlik Haberleri
Doğum Haberleri
Son Haberler
Anasayfa
Haberler
Forum
Fotoğraflar
Sohbet
Oyun
Galeriden
yaziciBitki_131Kara Sinekbizler_18Karınca ve Çiçekyazıcı
 
Madur Dağı’nda Binler Buluştu
Sürmene ve Köprübaşı belediyelerinin organizasyonunu yaptığı  Madur Dağı Yayla Şenlikleri'nin 6.'sı bugün Madur eteklerinde düzenlendi. Daha sabah saatlerinde yayla yollarını dolduran araçların yoğunluğu, şenliğe katılımın ne düzeyde gerçekleştiğini haber verir gibiydi. Halk adeta alana sığmadı.  Bir yandan türkülerle coşan hemşerilerimiz bir yandan da pazar alışverişi yaptı. Sert güneşin altında gölge yer arayan hemşerilerimiz de azımsanmayacak sayıdaydı. Kemençenin sesiyle yere vuran ayaklar Madur'dan dünyaya yayılır gibiydi. Ayrıca iki yağlı güreşçinin alanda güreşmesiyle Madur'da bir ilk yaşandı.

Şenliklere Sürmene Kaymakamı Sayın Şevket Atlı, Köprübaşı Kaymakamı Satın Hamza Özer, Sürmene Belediye Başkanı Sayın Fikri Usta, Köprübaşı Belediye Başkanı Sayın Ali Rıza Hacıefendioğlu, Beşköy Belediye Başkanı Sayın Yahya Narmanlı, Tarihi Kervan Yolu ve Ağaçbaşı Turbalığı gibi konularda çalışmalar yapan Yrd. Doç. Dr. Sayın Coşkun Erüz, siyasi partilerin ilçe başkanları, dernek başkanları, siyaset ve iş dünyasından konuklar ile halkımız katıldı. Kaçkar TV'den yayınlanan Madur Dağı Yayla Şenlikleri'nin sunumunu Murat Kurt yaparken, Onur Atmaca ile İlhan Yüce'nin kemençelerine Hızır Dinçer, Adem Ekiz, Gizem Kara ve Sürmeneli Yılmaz türküleriyle eşlik etti. Madur Dağı Yayla Şenlikleri 6 yaşında olmasına rağmen, geleneksel şenlik havasını yakaladı.

Şenlikte bu güzellikler varken elbette bazı küçük olumsuzluklar da yaşandı. Geçen yıl, bizim de haber sütunlarımıza taşıdığımız "şenlikten kalan çöp sorunu", sunucunun halkımızı birkaç kez uyarmasına rağmen aynen devam etti. Şenlik alanındaki insanımızın büyük çoğunluğu yine çöplerini gelişigüzel şenlik meydanına bıraktı.  Bir başka ilginç nokta da şenlik afişinde Köprübaşı'na ait pek bir emarenin bulunmayışıydı. Reklam veren Sürmeneli işletmeci ve esnafın yanında Köprübaşılı esnafımızın şenliğe katkı için reklam vermemiş olması çok düşündürücüydü. Köprübaşılı esnafımızın şenliğe katkı sağlaması için, idarecilerimizin bir teşvikte bulunup bulunmadığı ise hala bilinmiyor. Bu iki olumsuzluğun yanında, bazı yerel haber sitelerinin adlarının yanlış okunması -ki biz de bu sitelerin içindeyiz- bu iş için emek veren site çalışanlarının şaşkınlık yaşamalarına neden oldu. Ayrıca Köprübaşı için bunca külfetin içine giren haber sitelerinin reklam afişlerinde yer bulamaması da ciddi eksikliklerin başındaydı. Köprübaşı NET ailesi olarak bizler, suçu ilk olarak kendi içimizde arayacağız. "Demek ki adımızı yeterince hafızalara kazıyamamışız" deyip, daha çok ses getirecek haberlerin peşinde olacağız.

 

Köprübaşı NET ailesi olarak şenlikte emeği geçenleri kutluyor, son sözü fotoğrafların diline bırakıyoruz.

 
11.08.2013 Sunday 21.09