Düğün Haberleri
Vefat Haberleri
Spor Haberleri
Etkinlik Haberleri
Doğum Haberleri
Son Haberler
Anasayfa
Haberler
Forum
Fotoğraflar
Sohbet
Oyun
Galeriden
sancakbizler_7bizler_24bizler_11bizler_7yazıcı
 
Köprübaşı’nda Gönül Elçileri Ekibi Çalışıyor
Köprübaşı Kaymakamı Sayın Hasan SADEBIYIK'ın girişimleriyle Sosyal sorunların çözümüne katkıda bulunan Gönül elçilerimiz, engelliler grubunda yer alan vatandaşlarımızın ihtiyaç listeleri yenilenerek hızlı bir şekilde giderilmesine çalışılıyor.

 Gönüllü çalışmacılarından oluşan Gönül elçileri ekibi, yılbaşından beri çalışıyor. Gönül elçilerimiz Köprübaşı'nda yaşayan engelli, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlarımızın bulunmuş olduğu yaklaşık 250 haneyi ziyaret ederek ihtiyaçları titizlikle inceledi ve sorunlarını belirlemeye çalıştı.

  Bu kapsamda engelli iki vatandaşımıza iki adet çok fonksiyonlu motorlu hasta yatağı temin edildi. Tedavi edilmesi gereken hastalar belirlenerek aile hekimleri ilgili hanelere yönlendirdi. Aile hekimleri tarafından evde bakım doktor hizmeti görülen hastalarda tedavi edilmesi güç olanlar ilgili hastanelere sevk edildi. Ağır engelli durumları yeni oluşan vatandaşlarımız tespit edilip, ilgili hastanelerden rapor almaları sağlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda ayni ve nakdi yardımlar ulaştırıldı. Yeni doğum yapan muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek eksikleri giderilmeye çalışıldı. Ailesi dağılmış muhtaç öğrencilerin ihtiyaçları incelendi.20 öğrencimize masa ve sandalye yardımı yapılmasına karar verildi. Kaymakamımız Sayın Hasan SADEBIYIK  İlçemizde yaşayan düşkün ve yaşlıları gezerek  sorunlarını yerinde dinlendi . ''Yaşlı ve düşkünlerin sorunlarının giderilmesinin sosyal devlet ilkesinin öncelikli görevlerinden olduğunu söyleyerek bu kapsamda vatandaşlarımızın sorunlarını titizlikle inceleyip çözümlemeye çalışmaktayız ''dedi.

  Gönül elçilerimiz Kaymakamımız Sayın Hasan SADEBIYIK başkanlığında Köprübaşı'nda yaşayan engelli, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlarımızın sorunlarına ,hızlı ve kalıcı cözümler aramaya devam etmektedir

 

 

 
06.07.2015 Monday 10.44