Düğün Haberleri
Vefat Haberleri
Spor Haberleri
Etkinlik Haberleri
Doğum Haberleri
Son Haberler
Anasayfa
Haberler
Forum
Fotoğraflar
Sohbet
Oyun
Galeriden
dasvetyazicibizler_9Bitki_130bizler_9Çiçek
 
Kısmetse Gelir Hint’ten Yemen’den…
Ahmet Ayar. Fidanlı Mahallesi'nden. Onu birçoğunuz yakından tanıyor. Engeli olmayan birçok insanın bir kenarda oturmayı yeğlediği yerde, gözlerindeki engele rağmen hayatla mücadele etmeyi becerebilen örnek biri o. Zorluklarla mücadele etmekten çekinmemiş, engeline rağmen eğitim hayatını başarıyla bitirmiş, iş yaşamına atılmış ve hayata dört elle sarılmış parmakla gösterilen örneklerden biri...

İnsan hayatı genelde durağan geçse de yer yer ilginç olaylara, mucize diye adlandırılabilecek anlara gebedir. Ahmet Ayar'ın başından da böyle ilginç bir olay geçti. 7 haziran 2011 tarihinde, içinde yüklü miktarda para olan siyah bir poşet ve evraklarla belediye otobüsüne binmek için adım attığı anda otobüs hareket etti ve ne olduysa ondan sonra oldu.

Otobüsün hareket etmesiyle düşmemek için son bir hamleyle otobüse binen hemşerimizin elindeki evraklar otobüsün içine dağılır. Yolcuların da yardımıyla evraklarını toplayan Ayar, otobüsten inip  çalıştığı işyerine vardığında çok büyük bir şok yaşar. İçinde, yıllarının emeği olan siyah poşetin olmadığını fark eder. Şaşkınlığını üzerinden atıp emeğinin izini sürmeye koyulur. Belediyeye ilan verir, ulusal ve yerel gazetelere başvurur, müjdeli bir haber için günlerce bekler ama o müjdeli haber hiç gelmez. 2 yıl böyle geçer.

Bir gün, çalıştığı okulu bir bayan arar. Kendisiyle görüşmek ister ama bu mümkün olmaz. Arayan bayan, gizli numaradan aradığı için aranan numaraya da ulaşılamaz. Daha sonra aynı kadın okulun güvenlik görevlisini arar ve  hemşerimiz umutları tazeleyecek bir haber alır. 2 yıl önce otobüse binerken kaybettiği parasını, o esnada  alan kişiyle görüşecektir. Parayı alan kişiyle telefonda görüşür ve parayı alan kişi Ahmet Ayar'a "benden haber bekle" der.

Bir zaman sonra karşılıklı görüşürler ve parayı alan kişi, aldığı paranın dörtte üçünü teslim eder. Parayı alan kişinin,  2 yıl içinde çok ciddi maddi ve manevi  sorunlar yaşadığı öğrenilir. Parayı harcamış ama başına gelen belalar nedeniyle vicdanı onu bu şekilde davranmaya itmiştir. "Borç alıp paranın dörtte üçünü kendisine teslim eden kişiden" şikayetçi olmayan Ahmet Ayar, geç de olsa emeğinin dörtte üçü bile olsa parasının büyük bir kısmına 2 yıl gibi bir süre sonra kavuşmuştur. Hani derler ya "kısmetse gelir Hin'ten Yemen'den, kısmet yoksa ne gelir elden."  

Köprübaşı NET ailesi olarak hemşerimizin sevincini paylaşıyor, yaşanan bu olayın hepimize ders olmasını temenni ediyoruz.

 
25.08.2013 Sunday 18.02