Düğün Haberleri
Vefat Haberleri
Spor Haberleri
Etkinlik Haberleri
Doğum Haberleri
Son Haberler
Anasayfa
Haberler
Forum
Fotoğraflar
Sohbet
Oyun
Galeriden
yazıcıyazicibizler_15yaziciyazıcıKöprübaşı Merkez Gece
 
Kanser Tarama Aracı Sürmene'de
Kaymakamımız Sayın  Hasan SADEBIYIK , ilgili kurum amirler ve muhtarlar kanserle mücadele için bir araya geldi.     Köprübaşı  Kaymakamlığı  Toplantı Salonunda ,  Köprübaşı Recep Yazıcıoğlu İlçe Hastanesi Başhekimi  Sayın   Yunus Bilge ÖZGÜR  kanser konusunda ayrıntılı bilgiler verdi. Kanserin dünyada ve Türkiye'de ölüm nedenleri arasında ikinci sıralarda yer alan ama erken teşhis ve tedavi ile önlenebilen bir hastalık olduğunu'' söyledi

     Aile Sağlığı Merkezleri(ASM) ve Toplum Sağlığı Merkezleri(TSM)  40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir mamografi ile meme kanseri; 30-65 yaş arası kadınlara 5 yılda bir HPV veya pap-smear testi ile serviks(rahim ağzı) kanseri; 50-70 yaş arası erkek-kadınlara 2 yılda bir gaitada gizli kan(GGK) bakılarak Kolorektal(kalınbarsak) kanseri taraması yapılmaktadır.
      Aile Sağlığı Merkezleri (ASM)  bünyesinde hizmet vermekte olan mobil kanser tarama aracı 04.04.2016-15.04.2016 tarihleri arasında Sürmene Toplum Sağlığı Merkezinde halkımıza ücretsiz hizmet verecektir. İlçemizde ikamet etmekte olan uygun yaş aralığındaki vatandaşlarımız Sürmene ilçemize taşınarak tarama hizmetinden faydalandırılacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler Aile Hekimleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve mahalle muhtarlarına başvurabilirler.

 
01.04.2016 Friday 13.30